Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedział w Turcji, teraz posiedzi w Polsce

Data publikacji 23.10.2008

Kryminalni z Bielan wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej na lotnisku, zatrzymali Marcina W., poszukiwanego listami gończymi od 2001 roku. 35-latek ma na swoim koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Ostatnie kilka lat spędził w więzieniu w Turcji, za przemyt 70 kg narkotyków. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi danymi.

Marcin W. od 2001 roku był poszukiwany listami gończymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym za napady rabunkowe, uprowadzenia dla okupu, rozboje i kradzieże. Przez 3 lata policjanci próbowali ustalić, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany. Sprawa wyjaśniła się w 2004 roku, kiedy to Interpol zwrócił się do bielańskiej policji o potwierdzenie dokumentu, którym posługiwał się mężczyzna zatrzymany w Turcji za przemyt narkotyków. Prawo jazdy, które otrzymali funkcjonariusze wystawione było Jacka S. Bardzo szybko ustalono, że osobie o takich danych bielański urząd nie wydawał żadnego dokumentu. Kryminalni od razu rozpoznali, że na zdjęciu widnieje poszukiwany przez nich groźny przestępca - Marcin W.

Mężczyzna wówczas odbywał wyrok w więzieniu w Stambule za przemyt 70 kg amfetaminy. Cały czas posługiwał się fałszywymi danymi. Kryminalni nawiązali wtedy współpracę z polską ambasadą w Turcji i dzięki doskonałej współpracy z pracownikami tej placówki, ustalili kiedy 35-latek wychodzi z więzienia i kiedy wraca do Polski.

Wczoraj około południa policjanci z sekcji kryminalnej pojechali na lotnisko w Warszawie. Na miejscu skontaktowali się ze Strażą Graniczną, która na płycie lotniska zatrzymała Marcina W. i przekazała go policjantom z Bielan. Mężczyzn przekroczył granicę, nadal posługując się danymi innej osoby. Przy sobie miał również fałszywy paszport.

Mężczyzna został przewieziony do najbliższego aresztu śledczego. 35-latek z pewnością kilka następnych lat spędzi za kratkami. Przed nim kolejna sprawa, którą poprowadzi Straż Graniczna, za posługiwanie się sfałszowanym paszportem.

Powrót na górę strony