Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice z czwórką dzieci

Data publikacji 23.10.2008

Nieodpowiedzialnych rodziców, pod których opieką znajdowała się czwórka dzieci zatrzymali policjanci z Sulejowa. Oboje byli pijani. Policjantów powiadomiła o wszystkim kurator sądowa sprawująca nadzór nad rodziną. Małżonkowie mają już sądownie ograniczoną władzę rodzicielską. Teraz mogą odpowiedzieć za narażenie swoich pociech na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Wczoraj kurator sądowy sprawująca nadzór nad rodziną zamieszkującą w gminie Sulejów zawiadomiła policjantów z pobliskiego komisariatu, że nietrzeźwi rodzice "opiekują się" czwórką małoletnich dzieci. Funkcjonariusze z Sulejowa natychmiast przyjechali do mieszkania 38- letniej kobiety i jej 46- letniego męża. Zbadali rodziców na zawartość alkoholu w organizmie, które potwierdziło podejrzenia kuratorki. Oboje byli pijani. Wynik wskazał na ponad 2 i 3 promile.

Jak ustalili stróże prawa nietrzeźwi małżonkowie mają sądownie ograniczoną władzę rodzicielską i ustanowiony dozór kuratora.

Nieodpowiedzialni rodzice noc spędzili w policyjnym areszcie, a ich małoletnie dzieci w wieku 7, 11, 13 i 14 lat pozostały pod opieką rodziny. Za bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony