Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siostrzany plan się nie powiódł

Data publikacji 23.10.2008

Prawie 4 tysiące złotych próbowała wyłudzić z jednego z banków w Legionowie 27-letnia Maria B. Kobieta przedstawiła fałszywy dokument o zatrudnieniu, sporządzony przez jej siostrę, który miał jej ułatwić uzyskanie kredytu. Obie kobiety wpadły w ręce policjantów podczas podpisywania umowy kredytowej.

Kilka dni temu do jednego z legionowskich banków przyszły dwie kobiety. Jedna z nich złożyła wymagane dokumenty z wnioskiem o udzielenie 5 tys. złotych kredytu. Wnioskodawcą była Maria B., która jak twierdzi, chciała pomóc finansowo swojej siostrze i przekazać jej uzyskane w ten sposób pieniądze. Nieprawdziwy dokument potwierdzający zatrudnienie, który miał uwiarygodnić starania o kredyt, dostarczyła jej siostra Elżbieta P.

Kiedy w banku okazało się, że żądana kwota przewyższa możliwości kredytowe wnioskodawcy, i żeby ją uzyskać trzeba byłoby przedstawić dodatkowe dokumenty, kobieta przystały na niższą kwotę zaproponowaną przez pracownika banku i zadowoliła się niecałymi 4 tysiącami złotych.

Siostry wpadły wczoraj w momencie podpisywania umowy kredytowej. Zostały zatrzymane przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Jeszcze dziś zostaną postawione im zarzuty.
 

Powrót na górę strony