Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież trakcji

Data publikacji 23.10.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w związku z podejrzeniem o kradzież miedzianej trakcji kolejowej. Funkcjonariusze odzyskali 110 kg pociętej trakcji o wartości około 1 100 zł. Za czyny, których się dopuścili odpowiedzą oni teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Polkowicach związku z podejrzeniem w sprawie kradzieży elementów miedzianej trakcji kolejowej, weszli na teren jednej z posesji. Podejrzenia okazały się słuszne. Funkcjonariusze swoją wizytą zaskoczyli kompletnie dwóch mężczyzn -- ojca i syna, którzy w tym czasie cięli na mniejsze elementy trakcję kolejową, skradzioną ubiegłej nocy. Kradzieży dokonano na jednej z linii kolejowych relacji Grębocice - Ścinawa.

Jak ustalili policjanci kradzieży dokonał ojciec. Syn natomiast pomagał ojcu w ukryciu i zbyciu kradzionych elementów. Obaj zatrzymani na swojej posesji, w stodole przygotowywali skradzione elementy do sprzedaży w punkcie skupu złomu. Policjanci odzyskali 110 kg pociętej trakcji o wartości około 1 100 zł.

Zatrzymani, za czyny, których się dopuścili odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony