Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował płonącego rowerzystę

Data publikacji 23.10.2008

Policjant z Siedlec uratował 78-letniego rowerzystę na którym w czasie jazdy zaczęło płonąć ubranie. Mężczyzna z poparzeniami II i III stopnia trafił do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji policjanta mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sierż szt. Mieczysław Cabaj z Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, wracał po służbie swoim samochodem do domu, gdy w Siedlcach na ul. Partyzantów w rejonie Ronda Solidarności zauważył rowerzystę za którym ciągnął się dym. Dym wydobywał się z pleców mężczyzny, który ubrany był w jesionkę. Za chwilę na plecach rowerzysty zamiast dymu pojawił się ogień. Widząc co się dzieje policjant zareagował natychmiast. Zatrzymał samochód, wyskoczył z auta, podbiegł do rowerzysty, który zdezorientowany zatrzymał się i przewrócił go na ziemię. Następnie zerwał z niego palące się ubranie. W tym czasie obserwujący zdarzenie ludzie wezwali pomoc. Na miejsce został skierowany patrol policji i karetka Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało 78 letni mężczyzna doznał poparzeń II i III stopnia i został przewieziony do szpitala.

Przyczyną tego niecodziennego zajścia był niedopałek papierosa. Mężczyzna palił w trakcie jazdy rowerem. W pewnym momencie papieros wypadł mu z usta i wpadł pomiędzy jesionkę i sweter. W ten sposób doszło do zapalenia się na nim ubrania. Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powrót na górę strony