Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się w Polsce i nie płacili za hotele

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali małżeństwo z Niemiec, które podejrzane jest o wyłudzenie usług hotelowych i gastronomicznych na łączną kwotę ponad 7 tys. zł. Okazało się, że wyrokiem niemieckiego sądu odebrane są im prawa rodzicielskie w stosunku do dwójki dzieci. Za popełnione w Polsce przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia. Powiadomiono niemiecki konsulat, który zajmie się dziećmi.

Wczoraj policjanci z komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 40-letnią kobietę i 44-letniego mężczyznę, obywateli Niemiec, którzy podejrzani są o wyłudzenia usług hotelowych i gastronomicznych na łączną kwotę 7 tys. zł na szkodę dwóch hoteli. Tego dnia właściciel jednego z nich powiadomił policję, że przebywająca u niego od kilku dni niemiecka rodzina chce wyjechać nie płacąc za pobyt i wyżywienie. Rachunek opiewał na kwotę blisko 5 tys. zł. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że dzieci towarzyszące małżeństwu były brudne i zaniedbane oraz - jak na tę porę roku - bardzo lekko ubrane.

Jeleniogórscy policjanci ustalili, że niemieckie małżeństwo uciekło ze swojego kraju, aby uniemożliwić wykonanie wyroku sądu rodzinnego, na mocy którego zostało pozbawione praw rodzicielskich. Syn i córka mieli trafić do jednej z placówek opiekuńczych. Policjanci ustalili również, że w podobny sposób małżeństwo wyłudziło usługi hotelowe w jednym z hoteli w Szklarskiej Porębie. Niezapłacony rachunek za kilkudniowy pobyt wynosił tam ponad 2 tys. zł.

Zatrzymani zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a dzieci w trafiły do jednej z jeleniogórskich placówek opiekuńczych. Mężczyźnie i kobiecie, za popełnione na terenie Polski przestępstwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu powiadomiono niemiecki konsulat, a jego służby w przyszłym tygodniu mają zająć się dziećmi.
 

Powrót na górę strony