Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli auta i luksusowe motocykle

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci z Zielonej Góry rozbili grupę zajmującą się kradzieżami i paserstwem samochodów oraz luksusowych motocykli w kraju i w Niemczech. Odzyskano 3 samochody i 5 motocykli. Zatrzymano 4 mężczyzn, dwóch 23 - latków i dwóch 16-latków. Za kradzieże i paserstwo dorosłym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci od jakiegoś już czasu zajmowali się sprawami kradzieży samochodów w Zielonej Górze. Wczoraj wieczorem w trakcie realizacji policjanci dotarli do 3 garaży na terenie miasta, w których były przechowywane kradzione samochody, motocykle, części samochodowe, m. in. silniki, części karoserii, radia samochodowe.

 

W sumie policjanci zabezpieczyli 3 samochody skradzione w: Zielonej Górze, Kostrzynie, Krośnie Odrzańskim i 5 luksusowych motocykli, tzw. ścigaczy marek takich, jak honda, suzuki. Policjanci ustalili, że motocykle zostały skradzione na terenie Niemiec.

Zgromadzony do tej pory w tej sprawie materiał dowodowy pozwala stwierdzić, że sprawcy skradli przynajmniej 7 aut oraz co najmniej 12 motocykli. Skradzione samochody były sprzedawane na części, natomiast motocykle sprawcy sprzedawali wykorzystując do tego jeden z aukcyjnych portali internetowych.

W ręce funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn, trzech mieszkańców Zielonej Góry i jednego mieszkańca Dolnego Śląska. Radosław Z., Przemysław D. mają po 23 lata, natomiast Marcin W. i Bartłomiej J. po 16 lat.

Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży samochodów i paserstwa. Dorosłym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O karze dla nieletnich zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
 

Powrót na górę strony