Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 4 nieletnich do śmierci bezdomnego

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci bezdomnego, którego skrępowane zwłoki znaleźli w czwartek, wewnątrz opuszczonego budynku w Poznaniu. Zatrzymali do wyjaśnienia piętnastolatka i trzech czternastoletnich chłopców, którzy pozostają do dyspozycji sądu rodzinnego.

Policjanci z komisariatu Poznań Nowe Miasto, po południu w czwartek 23 października br. otrzymali sygnał, że w opuszczonym budynku na poznańskiej Głuszynie bezdomny znalazł zwłoki swojego kolegi. Natychmiast pojechała tam grupa śledczych. Szybkie oględziny wskazywały że mają do czynienia z nietypowym zgonem. Zwłoki 51-letniego mężczyzny były skrępowane.

Technicy kryminalistyczni i biegli rozpoczęli szczegółowe oględziny. Inni policjanci szukali świadków. Zbierali informacje, które mogły pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci znalezionego mężczyzny. Szybko okazało się, że opuszczony dom był często odwiedzany przez nieletnich chłopców mieszkających w tej części dzielnicy. Funkcjonariusze zaczęli ich szukać w domach. Na niektórych kryminalni natrafili na ulicy.

Policjanci w komisariacie rozmawiali z kilkunastoma chłopcami. Większość z nich wróciła w towarzystwie rodziców do domu. Pozostało czterech, którzy mogli cos wiedzieć o sprawie. W trakcie rozmów plątali się w wyjaśnieniach. Na koniec okazało się, że byli oni przedwczoraj w opuszczonym domu a jeden z nich miał skrępować bezdomnego. W takim stanie zostawili tego człowieka i poszli do domu.

Przeprowadzona dzisiaj sekcja zwłok wstępnie określa, że przyczyną zgonu mogło być wyziębienie organizmu. Piętnastolatek i jego trzej czternastoletni koledzy są aktualnie do dyspozycji sądu rodzinnego, który podejmie decyzje o ich dalszym losie.

 

Powrót na górę strony