Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieuczciwego syndyka

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci z Mazowsza zatrzymali syndyka, który przeprowadzając upadłość firmy zabawkarskiej w Białobrzegach, wykorzystywał swoje stanowisko kupując na jej koszt różne przedmioty do własnego użytku. Zabezpieczono bezprawnie zakupione na firmę m.in. buty narciarskie, sprzęt audio, artykuły ogrodnicze i AGD. Syndykowi postawiono zarzuty: przyjęcia korzyści majątkowych, przekraczania uprawnień, przywłaszczenia mienia i ukrywania dokumentów.

W trakcie przeszukania w mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono przywłaszczone przez niego mienie, bezprawnie zakupione na firmę, której upadłość prowadził. Wśród zabezpieczonych towarów były, m.in. buty narciarskie, sprzęt audio, artykuły ogrodnicze i AGD i wiele innych. Syndyk kupował te przedmioty, biorąc faktury wystawiane na firmę, której upadłość prowadził i tym samym "przyspieszał".

Ryszarda K., syndyk masy upadłościowej spółdzielni został zatrzymany przez policjantów z wydziału dw. z korupcją KWP zs. w Radomiu pod zarzutem przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekraczania uprawnień. Syndykowi postawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w kwocie ponad 13 tys. zł, przekraczania uprawnień, przywłaszczenia mienia o wartości co najmniej 18.000 zł oraz ukrywania dokumentów (tj. o czyny z art. 228 § 1 kk, 284 § 1 kk, 231 § 1 kk i 276 kk).

Wobec wymienionego sąd rejonowy w Grójcu zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50.000 zł., zawieszenia w pełnieniu funkcji syndyka oraz dozoru Policji.

Powrót na górę strony