Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar

Data publikacji 24.10.2008

Krasnostawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził 13,5 tysiąca paczek papierosów o wartości ponad 65 tys. zł. W ręce funkcjonariuszy z komisariatu autostradowego na A2 wpadł 25-latek. W bagażniku swojego audi miał 12 tys. paczek papierosów. Z kolei starachowiccy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca tego miasta u którego w samochodzie znaleźli 7,5 l alkoholu niewiadomego pochodzenia i 490 paczek papierosów.

W miejscowości Rożki policjanci z Żółkiewki zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej dostawczego fiata doblo. Jego kierowca zachowywał się dosyć nerwowo co wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. Dokładnie sprawdzili pojazd. W bagażniku znaleźli pokaźne worki wypełnione papierosami. Jak się później okazało mężczyzna przewoził 13,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich wartość rynkowa to ponad 65 tysięcy złotych.

Kontrabandę przewoził  54-letni Janusz J., mieszkaniec gm. Białopole. Został zatrzymany. Odpowie za przestępstwo akcyzowe zagrożone karą nawet dwóch lat pozbawienia wolności. Niespełna miesiąc temu z jeszcze większą ilością, bo 17 tys. paczek papierosów krasnostawscy policjanci zatrzymali syna 54-latka.

***

Policjanci z komisariatu autostradowego prowadząc działania wspólnie z celnikami na autostradzie A-2 zatrzymywali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi. Kierowca tego pojazdu na widok funkcjonariuszy, nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg. 

Uciekając kierowca audi wjechał na ulice Poznania. Nie zwracając uwagi na znaki drogowe, duży ruch miejski, często jadąc po chodnikach z bardzo dużą prędkością usiłował wymknąć się policjantom. W końcu został zatrzymany na ulicy Baraniaka. Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu płockiego. W bagażniku swojego audi przewoził ponad 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Papierosy i zatrzymany mężczyzna zostali przekazani pod "opieką" funkcjonariuszy służby celnej.

***

Starachowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  na targowisku miejskim zatrzymali do wyjaśnienia  42-letniego mieszkańca Starachowic, który handlował "nielegalnym towarem". W samochodzie "handlowca" zaparkowanym na targowisku, policjanci znaleźli 490 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 7,5 litra alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Z pierwszych ustaleń wynika, że mężczyzna był już notowany za wykroczenia skarbowe. Śledczy ustalają  skąd 42-latek miał "nielegalny towar" i jak długo nim handlował.

  • KWP Lublin
  • KWP Lublin
  • KWP Kielce
  • KWP Poznań
Powrót na górę strony