Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu

Data publikacji 24.10.2008

Wczoraj kryminalni z Ostrowa Wlkp. zatrzymali mężczyznę, który w środę powiadomił ostrowskie służby o podłożeniu bomby w szpitalu. Na efekty pracy ostrowskich policjantów nie trzeba było długo czekać. Po poczynionych ustaleniach jedynie kwestią czasu było zatrzymanie bombowego żartownisia, który w środę postawił na nogi wszystkie ostrowskie służby ratownicze.

Wczoraj po południu ostrowscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Sieroszewice, który dwa dni wcześniej dzwoniąc na telefony alarmowe najpierw powiadomił Policję o podłożonej bombie w autobusie, a później Straż Pożarną o bombie w ostrowskim szpitalu.

Do akcji sprawdzania autobusów, przystanków, a później terenu szpitala zaangażowane były wszystkie służby ratownicze, w każdej chwili gotowe do podjęcia natychmiastowych działań w przypadku potwierdzenia wiadomości o ładunku wybuchowym. Na szczęście takiej potrzeby nie było.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Jakie motywy kierowały zachowaniem nastolatka wyjaśni prowadzone dochodzenie. Grożą mu zarzuty przestępstwa groźby karalnej, a w konsekwencji kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Może też liczyć się z możliwością pociągnięcia go do materialnej odpowiedzialności za koszty akcji poniesione przez służby ratownicze.
 

Powrót na górę strony