Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zmienić swoją tożsamość

Data publikacji 24.10.2008

Katowiccy policjanci zatrzymali 60-letniego oszusta. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Najbliższe siedem lat miał spędzić w więzieniu. W celu uniknięcia kary złożył w katowickim magistracie wniosek o wydanie dowodu osobistego podając w nim dane innej osoby. Został zatrzymany, gdy próbował odebrać swoją nową tożsamość .

Henryk S. kilka tygodni temu wszedł w posiadanie dowodu osobistego mężczyzny, który nie ma stałego adresu zameldowania. Był poszukiwany był przez rzeszowską prokuraturę. W czerwcu br. posługując się fałszywymi dokumentami wynajął w firmie samochód marki Ford Galaxy o wartości 100.000 złotych, którego do dzisiaj nie zwrócił. Najprawdopodobniej sprzedał go nieznanym osobom. Najbliższe siedem lat miał spędzić w więzieniu za inne oszustwa.

Henryk S. miał pełną świadomość do czego wykorzysta zdobyty dokument. W celu uniknięcia kary wkleił do niego swoje zdjęcie i w urzędzie miasta Katowice złożył wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego z danymi personalnymi innego mężczyzny. Gdy Henryk S. przyszedł do urzędu, pracownicy katowickiego magistratu poinformowali funkcjonariuszy o tym fakcie. Oszust został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej, gdy próbował odebrać swoją nową tożsamość. Stróże prawa znaleźli przy nim wypełniony na to samo nazwisko wniosek o wydanie paszportu.


 

Powrót na górę strony