Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraziły swoje dzieci na niebezpieczeństwo

Data publikacji 24.10.2008

Policjant, który jechał samochodem zauważył błąkającego się samotnie 3-letniego chłopca. Dziecko ubrane było tylko w podkoszulek i rajstopy, było zziębnięte i przemoczone. W tym czasie jego matka pijana spała w domu. Natomiast policjanci z Żar tuż po północy zauważyli na ulicy kobietę, która z trudem pchała przed sobą dziecięcy wózek z 4-miesięczną córeczką. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo kobietom grozi kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 18:00 w Opolu w rejonie wyrobisk żwirowych, jadący samochodem po służbie policjant z komendy wojewódzkiej zauważył samotnie idącego małego chłopca. Chłopczyk był ubrany jedynie w podkoszulek i rajstopy. Policjant zziębniętego i przemoczonego chłopczyka owinął w koc i po zabraniu do samochodu powiadomił jednostkę Policji. Dziecko zostało zabrane przez pogotowie do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu. W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili dane personalne chłopca, a także przebieg zdarzenia.

43-letnia matka chłopca będąc pod wpływem alkoholu zasnęła. W tym czasie jej 3–letni synek, pozostając bez opieki, wyszedł z domu i do momentu, gdy zauważył go policjant, zdołał oddalić się na odległość 1 km od domu. Kobietę zbadano na zawartość alkoholu, stwierdzając u niej w wydychanym powietrzu ponad 2 promille alkoholu. Kobieta została zatrzymana w KMP w Opolu. Po wytrzeźwieniu zostanie ona przesłuchana.

Matce chłopca za to, że mimo ciążącego na niej obowiązku opieki naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić nawet 5 lat kary pozbawienia wolności.

Dziś tuż po północy żarscy policjanci podczas patrolowania ulic miasta zauważyli kobietę przechodzącą przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Kobieta pchała przed sobą dziecięcy wózek. Policjantów zaniepokoiło zachowanie kobiety. Gdy podeszli bliżej stwierdzili, że jest kompletnie pijana. W wózku, który pomagał jej utrzymać równowagę była jej 4- miesięczna córeczka.

Policjanci ustalili, że nietrzeźwa matka wracała właśnie od swojej dorosłej córki. 40- letnia Dorota K. została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Niemowlę umieszczono na oddziale dziecięcym żarskiego szpitala.

Kobieta jest znana żarskim policjantom. W ubiegłym roku zespół ds. nieletnich i patologii KPP w Żarach zajmował się sprawą tej rodziny w związku z licznymi interwencjami policjantów i sygnałami sąsiadów o nadużywaniu alkoholu przez matkę. Policjanci o niewłaściwym sprawowaniu opieki nad dziećmi przez matkę informowali sąd. A w styczniu bieżącego roku sąd zdecydował o umieszczeniu czwórki dzieci kobiety w placówce opiekuńczo wychowawczej.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Film Naraziły swoje dzieci na niebezpieczeństwo


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Naraziły swoje dzieci na niebezpieczeństwo (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Powrót na górę strony