Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat komputerowy zatrzymany

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci z Elbląga zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej i inspektorami Urzędu Celnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Damian Ł. zaoferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych nielegalne kopie gier komputerowych. Teraz nie uniknie odpowiedzialności. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj elbląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej i inspektorami Urzędu Celnego zatrzymali na terenie miasta 22-letniego Damiana Ł. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna we wrześniu br. zaoferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych nielegalne kopie gier komputerowych. Damian Ł. ściągał gry z internetu i kopiował je na swoim komputerze.

W chwili zatrzymania 22-latek miał przy sobie 13 płyt DVD z nielegalnymi grami. Ponadto w jego mieszkaniu zabezpieczone zostały 32 płyty DVD, 18 płyt CD oraz 2 dyski twarde z grami, filmami i programami. Wartość nielegalnych kopii oszacowano na 10 000 złotych.

Teraz 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony