Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina nie trafi na rynek

Data publikacji 24.10.2008

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej z Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Jeden z nich przewoził "biały proszek" w bagażniku motocykla. Również funkcjonariusze z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Okazało się też, że mężczyzna ten jest poszukiwany w celu odbicia kary więzienia.

Policjanci z Sekcji d/w z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej na Moście Fordońskim im. Rudolfa Modrzejewskiego w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Obydwaj jechali z kierunku Torunia do Bydgoszczy. Jeden (l. 26) motocyklem marki Yamaha, a drugi (l. 39), tuż za nim, samochodem marki Mercedes. O ich "kurierskiej trasie" wiedzieli kryminalni. Czekali na nich na moście przez Wisłę, przed wjazdem do miasta.

Podczas przeszukania obydwu pojazdów, w bagażniku yamahy, znaleźli ponad pół kilograma "białego proszku", a w mercedesie maczetę i kij bejsbolowy. Wstępne badania tej substancji, wykonane w policyjnym laboratorium kryminalistycznym wykazały, że może to być amfetamina. Gdy potwierdzi to biegły, to dzisiejsza akcja pokrzyżowała regionalnym dilerom wprowadzenie na "rynek" co najmniej 500 "działek" tego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 15 tys. zł.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

***

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej KMP w Wałbrzychu zatrzymali 22-latka, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 działek amfetaminy. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony poranną wizytą stróżów prawa. Okazało się ponadto, że jest on poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymanego umieszczono w areszcie śledczym. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  • KWP Bydgoszcz
  • KWP Bydgoszcz
  • KWP Bydgoszcz
  • KWP Wrocław

Film Amfetamina nie trafi na rynek


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Amfetamina nie trafi na rynek (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony