Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 24.10.2008

"Bezpieczna droga do szkoły" to akcja, którą policjanci z Łęczycy przeprowadzili dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci uczyli dzieci, jak poruszać się po drodze, by bezpiecznie dotarły do celu. Z kolei radzyńskich policjantów odwiedziła dziś w komendzie młodzież z gimnazjum.

Akcja, jaką przeprowadzili łęczyńscy policjanci skierowana była dla dzieci, które, po raz pierwszy stały się samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego. Cel, jaki przyświecał kampanii to nauka bezpiecznego poruszania się po drodze i zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych w okolicach szkół.

Policjanci przeprowadzili spotkania z nauczycielami, rodzicami oraz z uczniami najmłodszych klas, którzy po raz pierwszy, bez nadzoru opiekunów stali się samodzielnymi uczestnikami ruchu. Po teorii rozpoczęła się praktyka. Podczas wspólnej wycieczki po ulicach miasta funkcjonariusze opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i omawiali zagrożenia wynikające ich nieprzestrzegania. Dzieci nauczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak rozpoznawać znaki drogowe i się do nich stosować.
Funkcjonariusze również dorosłym przypomnieli o tym, że bezpieczeństwo ich pociech w dużej mierze zależy od nich samych. To na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek przekazania dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa i ich przestrzeganie.

Z kolei policjanci z Radzynia Podlaskiego gościli w murach swojej komendy młodzież z gimnazjum w Białej. Uczniowie odwiedzili komendę, by bliżej poznać specyfikę policyjnej służby. W trakcie wizyty młodzi goście spotkali sie m.in. z przewodnikiem psa policyjnego oraz jego podopiecznym. Mogli też zasiąść za kierownicą nowego radiowozu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz pobliski "spacerniak". Punktem programu była również nowoczesna strzelnica. Mogli przyjrzeć się także codziennej pracy policjantów różnych sekcji.

Z dużym zainteresowaniem słuchali też pogadanki na temat przestrzegania przepisów prawa odpowiedzialności nieletnich za ich łamanie. Nie jest to ostanie tego typu spotkanie. Kolejne policjanci planują już w następnym tygodniu.


 

Powrót na górę strony