Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą w komendzie

Data publikacji 24.10.2008

Okazuje się, że zawód policjanta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Potwierdzeniem tego stwierdzenia mogą być liczne grupy uczniów różnych szkół, które przez cały rok czynnie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach czy imprezach organizowanych przez mundurowych. Tym razem kulisy pracy policjantów poznawały dzieci z Sępólna Krajeńskiego.

Tamtejszą komendę powiatową odwiedzili wczoraj uczniowie 5 klasy Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie. Podczas wizyty miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na stanowisku kierowania, gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia, również te z numerów alarmowych 112 i 997. Dzieciaki dowiedziały się jak obsługiwać radiostację, a także alkometr czyli urządzenie do badania stanu trzeźwości. Z chęcią wsiadały do policyjnych radiowozów i siadały na motocykle, na których wczuwały się w rolę policjanta z drogówki. Kajdanki i policyjna pałka to przedmioty, które znalazły się w dłoniach wszystkich uczniów. Na szczęście tylko w celach poznawczych.

Dzieciaki chętnie pozowały do zdjęć, zwłaszcza w policyjnej czapce, którą miały okazję, może pierwszy raz w życiu, założyć na głowę. Uczniowie odwiedzili także pomieszczenia techników kryminalistyki, gdzie policjanci pokazali im sprzęt oraz to w jaki sposób zabezpiecza się odciski palców. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy odcisk swego palca. Dla tej grupy 11-latków było to ogromne przeżycie i prawdziwa atrakcja, a udostępnione radiowozy, motocykl oraz prezentowany sprzęt cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Dzieciaki opuściły komendę pełne miłych wrażeń. Może dzięki tej wizycie któreś z nich, w przyszłości wstąpi w policyjne szeregi, by służyć i strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli.

 

Powrót na górę strony