Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te płyty nie trafią na rynek

Data publikacji 24.10.2008

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, na terenie bazaru przyległego do Dworca PKS Warszawa Stadion, zatrzymali obywatela Armenii. 60 - letni Azat G. sprzedawał pirackie płyty. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 700 sztuk nielegalnie skopiowanych płyt CD i DVD o rynkowej wartości prawie 70.000 złotych.

Wczoraj rano policjanci operacyjni z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą udali się w rejon dworca PKS Stadion, gdzie zwrócili uwagę na mężczyznę, który handlował płytami CD i DVD. W związku z tym, że istniało podejrzenie, że mężczyzna handluje tzw. piratami, funkcjonariusze podjęli obserwację.

Już po upływie kilku minut okazało się, że ich przypuszczenia potwierdziły się w stu procentach. Azat G. oferował i sprzedawała podrobione płyty. Policjanci przystąpili do zatrzymania. Kiedy zbliżali się do mężczyzny, ten próbował uciekać. Na próbach jednak się skończyło. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci zabezpieczyli blisko 700 nielegalnych płyt DVD i CD o wartości prawie 70.000 zł.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie 80 szt. kart telefonicznych. W trakcie wykonywania wstępnych czynności okazało się, że w kartach złamane zostały zabezpieczenia. Doładowywanie kart odbywało się poprzez kradzież impulsów na szkodę telekomunikacji.

Azat G. noc spędził w policyjnym areszcie. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą z Pragi Południe w kierunku naruszenia przepisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
 

Powrót na górę strony