Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za "skimming"

Data publikacji 24.10.2008

Dwoje obywateli Wielkiej Brytanii zatrzymali na gorącym uczynku śródmiejscy policjanci. Kobieta wpadła w chwili realizacji "białego plastiku" w jednym z banków na warszawskim Śródmieściu, mężczyznę zatrzymano w chwilę później w okolicach banku. To już drugi taki przypadek w tym miesiącu, gdzie zostali zatrzymani kolejni obcokrajowcy zajmujący się tzw. "skimmingiem".

Wczoraj tuż przed 19:00 oficer dyżurny śródmiejskiej komendy przyjął zawiadomienie o przestępstwie od pracowników jednego z banków. Pracownicy poinformowali o ujęciu przez ochronę banku młodej kobiety, która usiłowała zrealizować wypłatę w bankomacie, za pomocą sfałszowanej karty kredytowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 23-letnią Kanindę N., przy której zabezpieczono jedną białą kartę z naniesionym paskiem magnetycznym. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania jej wspólnika. 48-letni Robert B., niczego nieświadomy oczekiwał na swoja wspólniczkę w okolicach banku. Zatrzymani są obywatelami Wielkiej Brytanii.

Funkcjonariusze prowadzący czynności w tej sprawie szybko ustalili, gdzie w stolicy mieszkają zatrzymani. W jednym z hoteli przeprowadzono przeszukanie pokoju, gdzie policjanci zabezpieczyli dalszych dwanaście podrobionych kart bankomatowych tzw. "białych plastików", 12 tysięcy złotych i ok. 100 funtów.

Już wiadomo, że para działała w Polsce od kilku dni. Znalezione w czasie przeszukania pieniądze zostały zabezpieczone na poczet sprawy. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań w tej sprawie.

W tym miesiącu jest to kolejne tego typu zdarzenie, gdzie za tzw. "skimming" zatrzymani są obywatele Wielkiej Brytanii. Na początku października zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, przy których zabezpieczono ok. 50 podrobionych kart bankomatowych. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. W tym roku na terenie całego garnizonu za takie przestępstwo zatrzymano już, co najmniej kilkanaście osób, obcokrajowców. Dzięki wypracowanym metodom działania i doskonałej współpracy z bankami coraz rzadziej udaje im się wyjechać z naszego kraju z pokaźną gotówką.

Powrót na górę strony