Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież tablic w kamerze monitoringu

Data publikacji 25.10.2008

Gdy pracownik obsługujący kamery monitoringu miejskiego zauważył, że pewien mężczyzna kradnie tablice rejestracyjne z zaparkowanej skody przy ul. Grzybowskiej, natychmiast powiadomił oficera dyżurnego z wolskiej komendy. Po kilku minutach na miejscu był już patrol Policji. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione tablice. 21-letniemu Rafałowi Z. za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną trzecią nad ranem operatorzy kamer monitoringu miejskiego spostrzegli na jednym z ekranów mężczyznę odkręcającego tablice rejestracyjne od skody. Auto było zaparkowane przy ul. Grzybowskiej. Złodziej chciał wykorzystać sytuację, akurat nikt nie przechodził i nie przejeżdżał w tym rejonie, zapomniał tylko o tym, że miasto jest monitorowane. O całym zajściu natychmiast został powiadomiony dyżurny, który skierował tam załogę patrolową.

Policjanci błyskawicznie dotarli we wskazany rejon. Złodziej na widok nadjeżdżającego radiowozu wyrzucił przed chwilą odkręcone tablice i oddał się w ręce policji. Zatrzymany, 21-letni Rafał Z. zmierzał właśnie do swojego auta zaparkowanego dwie ulice dalej. Po sprawdzeniu okazało się, że w samochodzie Rafała Z. policjanci zabezpieczyli laptopa ze zdrapanymi numerami identyfikacyjnymi, ta sprawa również będzie przedmiotem szczegółowych wyjaśnień.

21-latek po badaniach wykonanych na komendzie został odwieziony do izby wytrzeźwień, miał bowiem 2 promile alkoholu we krwi. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony