Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze do samochodów

Data publikacji 25.10.2008

Policjanci z Wolsztyna zatrzymali grupę mężczyzn, którzy włamali się do ponad 45 samochodów na terenie kilku powiatów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Sprawą włamań do samochodów funkcjonariusze z Wolsztyna zajmowali się już od kilku tygodni. Wstępnie ustalono, iż jednym ze sprawców może być 26-letni Michał M. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a wraz z nim 23-letniego Mateusza S. W ich samochodzie, policjanci znaleźli łomy, łamaki , rękawiczki oraz inne narzędzia, które mogły służyć do dokonywania włamań.

Jak wykazało policyjne śledztwo 26-latek włamał się co najmniej 30 aut na terenie powiatu wolsztyńskiego. Jego łupem padały przede wszystkim radioodtwarzacze samochodowe, radia CB oraz przedmioty pozostawiane w pojazdach przez właścicieli, takie jak telefony komórkowe i dokumenty.

Kolejne etapy policyjnego dochodzenia wykazały, że zatrzymany mężczyzna okradał również pojazdy w innych powiatach. Wraz z kolegami Michałem M., Piotrem M. i Sławomirem K. okradali samochody w powiecie świebodzińskim, nowotomyskim, grodziskim i zielonogórskim.

Wspólnym "wysiłkiem" policjantów tych jednostek udowodniono mężczyznom popełnienie co najmniej 15 kolejnych włamań i kradzieży z pojazdów. Tym razem łupem sprawców były reflektory, koła i wyposażenie elektryczne.

Grupa działała co najmniej od początku roku, a ostatnie kradzieże z ich udziałem miały miejsce w ostatnich dniach października. Podczas jednej "złodziejskiej wyprawy" potrafili włamać się nawet do kilkunastu pojazdów. Znaczna część skradzionego rzeczy została odzyskana. Natomiast część skradzionych przedmiotów sprawcy zdążyli już sprzedać.

Michał M. jak i Piotr M. znani są wolsztyńskiej policji. Ich kryminalne kartoteki są pełne. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za przestępstwa, które popełnili zatrzymani mężczyźni grozi do 10 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony