Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy doskonalili technikę jazdy

Data publikacji 26.10.2008

W Ośrodku Caritas Rybaki pod egidą Krajowego Duszpasterza kierowców ks. dr Mariana Midury kierowcy podczas kurso-rekolekcji doskonalili technikę jazdy. Właściwe nawyki komunikacyjne promował przedstawiciel Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Oprócz teorii, wszyscy mieli możliwość jazdy na trolejach, quadami, samochodami terenowymi i autami z talerzem stewarta. Otwarto również pierwszą w Polsce Aleję Bezpiecznego Kierowcy, Pieszego i Rowerzysty.

W Ośrodku Caritas Rybaki w dniach 24-25 października 2008 roku, pod egidą Krajowego Duszpasterza kierowców ks. dr Mariana Midury kierowcy, głównie funkcjonariusze Straży Leśnej doskonalili technikę jazdy. Właściwe nawyki komunikacyjne promował przedstawiciel Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podinsp. Armand Konieczny. W szkoleniu uczestniczyli również policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kierowcy mieli możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności podczas jazd na trolejach, quadami, samochodami terenowymi i autami z talerzem stewarta. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów nauki jazdy. Otwarto również pierwszą w Polsce Aleję Bezpiecznego Kierowcy, Pieszego i Rowerzysty. Przedsięwzięcie pobłogosławił Arcybiskup Metropolita Warmiński ks.dr Wojciech Ziemba.

Na polskich drogach rocznie ginie około 6000 osób. Na Warmii i Mazurach w ciągu 9 miesięcy 2008 roku w wypadkach drogowych zginęło 173 osoby. Cenne są więc wszelkie inicjatywy sprzyjające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Oprócz działań policji bardzo ważne jest promowanie bezpieczeństwa na drogach i edukacja w tym zakresie. Szkolenie, którzy przeszli kierowcy w podolsztyńskich Rybakach na pewno ubogaciło ich technikę jazdy i nauczyło zachowań w ekstremalnie trudnych warunach drogowych. Kolejny raz okazało się, że nie prędkość, ale precyzja i opanowanie za kierownicą gwarantują bezpieczne dotarcie do celu. Ksiądz Marian Midura zapowiada, że przedsięwzięcie na stałe wejdzie do kalendarza imprez organizowanych w ośrodku Rybaki. Jutro uroczyste zakończenie.

Powrót na górę strony