Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków wpadli w "Sidła"

Data publikacji 26.10.2008

Pod kryptonimem "Sidła" przeprowadzona została akcja przeciw handlarzom narkotyków na warszawskiej Woli i Bemowie. Podczas zorganizowanej zasadzki w ręce współpracujących ze sobą funkcjonariuszy służb kryminalnych, celnych i straży granicznej wpadło dwóch młodych mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli 800 tabletek ekstazy. Zatrzymanie miało dynamiczny charakter, a świadkami było kilkuset klientów jednego z marketów na Woli.

Planowana akcja pod kryptonimem "Sidła" przygotowywana była od kilkunastu dni. To wtedy spotkali się przedstawiciele wolskich kryminalnych, Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej z Wydziału Operacyjno-Śledczego oraz Wydziału Zwalczania Przestępczości z Izby Celnej w Warszawie. Ustalono konkretne zadania i dzień przeprowadzenia akcji. Już wtedy funkcjonariusze wiedzieli kogo mają zatrzymać. W ostatni piątek około godziny 14:30 funkcjonariusze współpracujących służb zorganizowali zasadzkę na handlarzy narkotyków w okolicach jednego z centrów handlowych na Woli. Opłacało się marznąć i czekać prawie 5 godzin.

Około 19:15 na zewnętrzny parking supermarketu podjechał samochód marki Renault Laguna, jeżdżacy w barwach jednej  z taksówkowych korporacji. Wewnątrz siedziało dwóch mężczyzn. Po zaparkowaniu auta, wysiadł kierowca (znany stróżom prawa) i skierował się w stronę galerii handlowych. Pasażer pozostał w pojeździe. Kilka minut później wewnątrz budynku, na oczach wielu klientów, został zatrzymany (zgodnie z wszelkimi regułami bezpieczeństwa dla otoczenia) całkowicie zaskoczony biegiem wydarzeń kierowca laguny. Okazał sie nim 27-letni Marcin M. W kieszeni jego spodni, ukryta była pokaźna torbę foliową z tabletkami. Przeprowadzone badania potwierdziły, że jest to narkotyk - ekstazy. W tym samym czasie na parkingu przed renault i znajdującym się tam pasażerem, pojawili się funkcjonariusze w czarnych mundurach z bronią gotową do użycia. Zatrzymanym okazał się 22-letni Łukasz S. - mieszkaniec stolicy.

We wspólnej akcji kryminalni, celnicy i funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczają 800 tabletek ekstazy, samochód jako narzędzie przestępstwa oraz na poczet przyszłych kar 310 zł. Dodatkowe okazało się, że auto nie miało aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Uczestnicy współdziałających ze sobą służb zapowiadają, że jest to dopiero początek takich akcji.

Powrót na górę strony