Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali złodziei

Data publikacji 26.10.2008

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkaniom Morąga, którzy chcieli stać się posiadaczami elektronarzędzi za 8 tyś. złotych. Dwaj bracia 17-letni Patryk i o 3 lata starszy Rafał wraz z 20-letnim Danielem zostali zatrzymani na gorącym uczynku, chwilę po wejściu na teren budowy. Danielowi K. wcześniej postawiony zarzut oraz zastosowany przez Prokuraturę dozór policyjny nie powstrzymał 20-latka przed następną kradzieżą.

Policjanci zatrzymali w Morągu trzech sprawców usiłowania kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości 8000 złotych. Dwaj bracia 17-letni Patryk i o 3 lata starszy Rafał wraz z 20-letnim Danielem pod osłoną nocy, z nowowybudowanego budynku próbowali wynieść swój łup. W ujęciu sprawców pomógł policjantom właściciel posesji, który powiadomił oficera dyżurnego morąskiej policji o trzech intruzach na terenie budowy. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni obecnością policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wszyscy sprawcy byli pijani. Każdy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Z trójki sprawców najbardziej znany policji, okazał się Daniel K. To on niecały miesiąc temu został zatrzymany za kradzież metalowych studzienek. Postawiony mu zarzut oraz zastosowany dozór policyjny nie powstrzymał go przed następną kradzieżą.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznali. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony