Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykom NIE

Data publikacji 26.10.2008

Dolnośląscy policjanci w ciągu minionej nocy podczas imprez muzycznych zatrzymali ponad 20 osób w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków lub prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

We Wrocławiu w trakcie trwania imprezy muzycznej w Hali Stulecia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Izbą Celną zatrzymali łącznie 11 osób. Wśród nich to 9 osób w wieku od 20 do 35 lat podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Przy każdej z zatrzymanych osób policjanci ujawnili od kilku do kilkunastu środków odurzających: marihuany, amfetaminy i metaamfetaminy. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 2 osoby prowadzące pojazd w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ok. godz. 1:00 na ulicy Skłodowskiej we Wrocławiu zauważyli samochód marki VW Golf, którego sposób jazdy kierującego mógł wskazywać, że jest pod wpływem alkoholu. Podczas próby zatrzymania kierowca nie reagował na sygnały dawane do zatrzymania. Przyspieszył, zaczął uciekać i jadać z nadmierną prędkością stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu dla innych osób. Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Został zatrzymany przez policjantów na ulicy Mickiewicza. Kierującym okazał się 40-letni mężczyzna. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów w związku z tym, że był już wcześniej zatrzymywany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w Głogowie policjanci z komendy powiatowej zatrzymali 2 osoby w wieku 19 lat podejrzane o posiadanie środków odurzających, 6 osób prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego, 1 osobę z zakazem sądowym prowadzenia pojazdów oraz 3 osoby w związku z wykroczeniem prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub innego podobnie działającego środka grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
 

Powrót na górę strony