Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za przestępstwa gangu "Ośmiornicy" zatrzymany

Data publikacji 26.10.2008

Policjanci z KWP w Łodzi zatrzymali 34-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi za udział w łódzkiej Ośmiornicy. Mężczyzna ma na swoim koncie szereg przestępstw dokonywanych w latach 1998 - 2001. 34-latek wspólnie z grupą przestępczą wymuszał pieniądze, żądał okupów, a kiedy spotykał się z odmową ze strony swoich ofiar, ostrzeliwał im domy i podkładał ładunki wybuchowe. Był również zamieszany w sprawy narkotykowe i kradzieże aut.

Po zatrzymaniu przesiedział kilka lat w areszcie śledczym na poczet przyszłych kar. Kiedy zapadły wyroki sądowe w sprawie Ośmiornicy sprawca miał zgłosić się do zakładu karnego, gdzie powinien jeszcze odbyć karę 7 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak nie stawiał się i od tej pory ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci mieli informację, że najprawdopodobniej przebywa w Wielkiej Brytanii i prowadzi tam firmę budowlaną.

Ostatnio 34-latek pojawił się w Polsce, a funkcjonariusze dowiedzieli się, że bywa również w Łodzi. Funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniami przestępców urządzili zasadzkę w dzielnicy Górna. Sprawca przemieszczał się audi A4, kiedy zatrzymał auto wpadł w ręce "kryminalnych". Po przeszukaniu go okazało się, że ma przy sobie dwa prawa jazdy ze swoim zdjęciem, ale na różna nazwiska. Policjanci przewieźli go do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, skąd trafi do Zakładu Karnego dokończyć wyrok.

Powrót na górę strony