Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Data publikacji 26.10.2008

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie promując bezpieczeństwo dzieci na drodze organizuje kampanię BĄDŹ WIDOCZNY, BĄDŹ BEZPIECZNY. W ramach akcji dzieciom rozdawane są odblaskowe gadżety. W akcję włączyły się również kościół rzymskokatolicki i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Dzisiaj odblaskowe paski i breloki rozdawane były w Dysie.

Kampania skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży szkolnej. Głównym jej celem jest uświadomienie rodzicom konieczności używania elementów odblaskowych przez ich pociechy. W każdy weekend w różnych miejscach naszego województwa rozdajemy odblaskowe gadżety. Taki odblask widoczny jest już z odległości 300 m i daje sygnał kierowcy o obecności pieszego na poboczu lub jezdni. Bez takiego odblaskowego elementu kierowca zauważa zazwyczaj pieszego dopiero z kilku metrów.

Dzisiaj wszyscy chętni mogli wyposażyć się w odblaski przed kościołem w Dysie. Po południowej mszy na placu przed kościołem, policjanci i ministranci rozdawali odblaskowe paski i breloki dzieciom oraz młodzieży. Chętnych nie brakowało równiez wśród dorosłych.

Akcja wspierana jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, kościół rzymskokatolicki oraz drukarnię katolicką Gaudium. Podczas mszy na terenie całego województwa lubelskiego księża propagują założenia kampanii i namawiają do używania kamizelek odblaskowych. Po nabożeństwach policjanci, nauczyciele i samorządowcy rozdają dzieciom i młodzieży odblaskowe dodatki.

Wspólne działania policji i kościoła mają na celu dotarcie do społeczeństwa, w szczególności z obszarów wiejskich gdzie dzieci, poruszające się po zmierzchu, zmuszone są do korzystania z jezdni. W obszarach tych dość często nie ma chodników, utwardzonych poboczy i oświetlenia ulicznego. Okres jesienno - zimowy charakteryzuje się wcześnie zapadającym zmierzchem, natomiast elementy odblaskowe zwiększą bezpieczeństwo dzieci na drodze i jej otoczeniu.
 

Powrót na górę strony