Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 32 pseudokibiców

Data publikacji 26.10.2008

W sobotę policjanci z Gdańska zatrzymali pseudokibiców Arki Gdynia, którzy podczas podróży na mecz zdemolowali pociąg. 25 mężczyzn odpowie najprawdopodobniej za uszkodzenie mienia - grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Siódemką nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

W sobotę około godz. 17-tej policjanci zostali zaalarmowani, że w pociągu relacji Olsztyn-Szczecin grupa mężczyzn demoluje jeden z wagonów. Gdy pociąg podjechał na stację w Gdańsku - Oliwie na awanturników czekali już policjanci.

 

Okazało się, że 32 młodych mężczyzn wsiadło na stacji w Tczewie i jechało do Gdyni na mecz piłkarski. Podczas podróży zniszczyli wyposażenie wagonu, wybili szybę, rozbili świetlówki, powyrywali śmietniki. Wszyscy zostali zatrzymani - policjanci ustalili, że 31 z nich to pseudokibice klubu Arki Gdynia.

Mężczyzn przewieziono na komendę, gdzie zostali przesłuchani. Odpowiedzą za zniszczenie mienia i udział w zbiegowisku - grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych jest siedmiu nieletnich - ich losem zajmie się sąd rodzinny.

Powrót na górę strony