Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Awantura na postoju taksówek

Data publikacji 26.10.2008

W piątkowy wieczór policjanci z Sopotu zostali wezwani na interwencję - na postoju taksówek przy jednym z miejskich hoteli, doszło do awantury. Jak się okazało, kierowca jednej z taksówek został uderzony w twarz przez żołnierza obcej armii. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w piątek około godziny 23:30 na postój TAXI przy jednym z sopockich hoteli, podeszło dwóch mężczyzn w cywilnych ubraniach. Wsiedli do jednej z taksówek, jednak po krótkiej rozmowie wysiedli z niej i wsiedli do kolejnej. Rozmawiając w języku angielskim starali się uzgodnić cenę przejazdu do Gdyni. Tu również nie doszli do porozumienia, dlatego mężczyźni wsiedli do kolejnej, trzeciej już taksówki. Ten kierowca także nie zgodził się na kurs za proponowaną przez nich sumę pieniędzy, co doprowadziło między nimi do słownych przepychanek. W tej samej chwili do dwóch niedoszłych pasażerów dołączyła kolejna niewielka grupka mężczyzn i jeden z nich uderzył taksówkarza w twarz.

Na miejsce wezwano policję, która wylegitymowała awanturników. Jak się okazało byli to żołnierze marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych z okrętu cumującego przy gdyńskim nabrzeżu. Policjanci zawiadomili Żandarmerię Wojskową, która przejęła marynarzy i przewiozła na okręt do Gdyni. Taksówkarz natomiast karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci po badaniach lekarskich, mężczyzna został zwolniony do domu.

W związku z tym, że kompetencje Żandarmerii Wojskowej nie obejmują spraw dotyczących żołnierzy obcych państw, w sobotę około godziny 14-ej sprawę przekazano policji z Sopotu.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia, powołano także biegłego z zakresu medycyny sądowej, który ma określić stan zdrowia pokrzywdzonego. Zwrócono się również oficjalnym pismem do Żandarmerii aby uzgodniono z kapitanem amerykańskiego okrętu, możliwość przesłuchania do sprawy podlegających mu żołnierzy.

Powrót na górę strony