Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale zdemolowali lokal

Data publikacji 27.10.2008

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych braci, którzy zdemolowali bar w Lubartowie. Dwaj agresywni mężczyźni weszli do lokalu i bez powodu zaczęli bić klientów i rozbijać meble. Kres rozróbie położyła zdecydowana interwencja policjantów. Teraz obaj odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Wczoraj o 21:15 policjanci zostali powiadomieni telefonicznie przez pracowników jednego z barów na terenie Lubartowa o awanturze wywołanej przez dwóch pijanych i agresywnych mężczyzn, którzy zdemolowali bar. Przybyłym na miejsce policjantom właściciel lokalu wskazał pokrwawionych awanturników, którzy na widok mundurowych chcieli uciec.

Podczas zatrzymania obaj młodzi mężczyźni byli bardzo agresywni, nie reagowali na polecenia policjantów i chcąc się uwolnić zaatakowali ich. Do poskromienia agresji młodych ludzi konieczna była interwencja drugiego patrolu. Obaj zatrzymani byli pod widocznym działaniem alkoholu. Są to dwaj bracia G. mieszkający w gm. Lubartów: 23-letni Przemysław i 24-letni Arkadiusz.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z nich wcześniej groził właścicielowi zdemolowaniem baru.

Jak ustalili policjanci kiedy w lokalu przebywało kilkadziesiąt osób, bracia weszli do środka, zaczęli bez powodu wywracać stoliki, łamać krzesła, uderzać nimi o inne wyposażenie i demolować bar. Podczas awantury szarpali się z klientami, którzy w popłochu uciekali na zewnątrz. Agresywni bracia chcieli również pobić właściciela, jednak kres temu położyła zdecydowana interwencja policjantów.

Po wizycie awanturników wnętrze lokalu wyglądało jak pobojowisko. Właściciel oszacował wstępnie straty na kwotę co najmniej 3 tys. zł. Zatrzymani trzeźwieją pod okiem policjantów. Potem ze swego zachowania będą musieli wytłumaczyć się przed sądem.

Powrót na górę strony