Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Misjonarze pomagają dzieciom z Liberii

Data publikacji 27.10.2008

Co tydzień polscy policjanci służący na misji w Liberii kupują żywność dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Dzieci wspomoże też Caritas Polska, który przeznaczył 2 tys. dolarów na wyprawki szkolne. W liberyjskiej Monrowii służy 3 polskich policjantów. Jak widać, nie tylko pomagają lokalnej policji, ale również dzieciom, które padły ofiarą domowych waśni.

Celem kontyngentu jest współudział w ustanawianiu sprawnie i skutecznie działających służb porządku publicznego w Republice Liberii. Do zadań polskich policjantów należy: doradztwo, asysta i szkolenie Liberyjskiej Policji Narodowej. Polscy policjanci służbę pełnią na stanowiskach: szefa grupy dochodzeniowo - śledczej oraz doradców policji ds. zabezpieczenia imprez masowych i bezpieczeństwa placówek dyplomatycznych a także szkolenia kadry dowódczej oddziałów prewencji.

Policjanci zajmują się nie tylko pracą zawodową. Zaangażowali się w pomoc dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Co tydzień kupują jedzenie i słodycze dla najmłodszych ofiar krwawego konfliktu (trwająca kilkanaście lat wojna pochłonęła 150 tys. istnień ludzkich i spowodowała ogromną falę uchodźców, a także kryzys humanitarny w regionie.) Największą radość sprawiają polskim funkcjonariuszom uśmiechy na twarzach dzieci….
W pomoc humanitarną zaangażował się również Caritas Polska. 2 tys. dolarów zostanie przeznaczonych na wyprawki szkolne dla dzieci.

Więcej o misjach pokojowych...

Powrót na górę strony