Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani stadionowi chuligani

Data publikacji 27.10.2008

Trzech chuliganów zatrzymano w związku z zamieszkami na stadionie piłkarskim GKS-u Katowice. Mecz katowickiego zespołu z drużyną z Jastrzębia Zdroju został przerwany w drugiej połowie. Kibice miejscowej drużyny zaatakowali siły porządkowe organizatora, który poprosił Policję o interwencję. Serpentyna rzucona z trybun uderzyła jednego z sędziów w głowę.

W trakcie meczu piłkarskiego GKS Katowice – GKS Jastrzębie kibice katowickiej drużyny odpalili na trybunach kilkadziesiąt rac powodując zadymienie stadionu. Jeden z sędziów został uderzony w głowę rolką serpentyny rzuconą z trybun. Mecz został przerwany. W tym czasie grupa kilkudziesięciu pseudokibiców z Katowic zaatakowała służby porządkowe, a organizator poprosił o interwencję policjantów.

W celu przywrócenia ładu i porządku interweniujący policjanci użyli armatki wodnej i oddali kilkadziesiąt strzałów ostrzegawczych z broni gładkolufowej. Agresywni chuligani widząc zdecydowaną akcje sił policyjnych uciekli na sektory. Zatrzymano trzy osoby: dwóch mieszkańców Jastrzębia Zdroju w wieku 17 i 20 lat, którzy przeskoczyli przez ogrodzenie. Będą oni odpowiadać za niedostosowanie się do poleceń pracowników ochrony- grożą im grzywny w kwocie co najmniej 1000 złotych. Natomiast 32-letniemu mieszkańcowi Katowic, który brał czynny udział w zbiegowisku i wraz z innymi osobami zaatakował pracowników ochrony - grozi 3 lata więzienia.

Mecz nie został wznowiony. Funkcjonariusze analizują nagrania monitoringu oraz nagrania wykonane przez policyjne zespoły monitorujące. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zadymy.
 

Powrót na górę strony