Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy myśliwy z bronią bez pozwolenia

Data publikacji 27.10.2008

Policjanci z Łowicza zatrzymali nietrzeźwego myśliwego. Nie dość, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, to na broń, którą się posługiwał nie miał pozwolenia. Teraz odpowie za swoje czyny.

Oficer dyżurny łowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kompleksów leśnych powiatu łowickiego poluje nietrzeźwy myśliwy. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał dubeltówkę. Czuć było od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odebrali i zabezpieczyli broń myśliwską i 16 sztuk amunicji.

Nietrzeźwym myśliwym okazał się 57-letni mieszkaniec Radomia, członek koła łowieckiego. Z ustaleń wynika, że mężczyzna posiadał pozwolenie na inne jednostki broni palnej. Trwają czynności zmierzające do cofnięcia mu uprawnień na posiadanie broni. Teraz odpowie z ustawy o broni i amunicji przed sądem grodzkim za posiadanie przy sobie broni będąc w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Powrót na górę strony