Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował samochodem po ekstazie

Data publikacji 27.10.2008

Działdowscy policjanci w trakcie kontroli drogowej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Działdowa, który kierował autem pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Wczoraj o godzinie 15.45 na jednej z ulic Działdowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym renault. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie 22-letniego Romana O. wykazało wynik negatywny. Czujność funkcjonariuszy nie została jednak uśpiona. Z powodu dziwnego zachowania i powiększonych źrenic postanowili poddać go badaniu testerem narkotykowym. Tym razem wynik okazał się pozytywny. Po przeprowadzonym badaniu kierujący przyznał się, że wcześniej zażył tabletki ekstazy. Teraz za jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnienia do kierowania.

 

Pamiętajmy, że jazda pod wpływem środków odurzających jest nie tylko przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień. Trzeba być świadomym, że każda ilość narkotyku, nawet najmniejsza, wpływa na organizm i powoduje realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.
 

Powrót na górę strony