Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne pościgi za piratem i złodziejami

Data publikacji 27.10.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzieży kół samochodowych. Policjanci zatrzymali sprawców po krótkim pościgu. Interwencja została podjęta natychmiast po informacji przekazanej od jednego z zaniepokojonych mieszkańców. Tymczasem w Jeleniej Górze po pościgu policjanci zatrzymali 20-latka, który otrzymał 129 punktów karnych. Skończyło się to dla niego zakazem prowadzenia pojazdów.

Około północy z piątku na sobotę jeden z mieszkańców powiatu oławskiego na parkingu przed blokiem zauważył dwóch mężczyzn kręcących się przy zaparkowanych samochodach. Podejrzewając, że mogą próbować kradzieży powiadomił natychmiast policję. Dyżurny w Oławie na miejsce skierował policyjne patrole.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli samochód marki Fiat Punto jadący bez świateł, a w środku siedzące dwie osoby. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie reagował, nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Nie uciekł daleko. Kilkadziesiąt metrów dalej został zablokowany przez inny radiowóz. W samochodzie było dwóch mieszkańców powiatu oławskiego w wieku 21 i 22 lat. Funkcjonariusze ustalili, że obaj próbowali ukraść koła z golfa. Udało im się jedynie odkręcić kilka śrub mocujących koła. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Natomiast w Jeleniej Górze policjanci ustalili, że kierujący uciekając przed policjantami w sobotę popełnił 25 wykroczeń w ruchu drogowym za co naliczyli 20-letniemu mieszkańcowi Szklarskiej Poręby 129 punktów karnych. Okazało się, że przyczyną nie zatrzymania do kontroli i ucieczki był brak uprawnień do kierowania pojazdami i chęć sprawdzenia jak wygląda pościg.

Mężczyzna uciekał ze Szklarskiej Poręby i został zatrzymany po kilkudziesięciominutowym pościgu w Jeleniej Górze na ulicy Konwaliowej. 20-latek w trakcie ucieczki złamał szereg przepisów ruchu drogowego między innymi: nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo kilkakrotnych wezwań, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, kierował samochodem bez świateł, zmuszał innych kierujących do zjazdu na pobocze, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci piratowi postawili 25 zarzutów o wykroczenia, za które naliczyli mu 129 punktów karnych.

20-latek w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu grodzkiego, który za popełnione wykroczenia orzekł wobec niego 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 3 tys. zł. grzywny.

Powrót na górę strony