Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 tys. koron duńskich łapówki za wykroczenie na Fińskiej

Data publikacji 27.10.2008

Policjanci świnoujskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował łapówkę. Mężczyzna chciał przekupić policjantów wręczając im 5 tys. koron duńskich.

Policjanci tuż po godzinie 8 rano zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki BMW na ul. Fińskiej. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego ma niemal 0,6 promila alkoholu w organizmie. Wiedząc jakie są konsekwencje jazdy „na podwójnym gazie”, Andrzej F. próbował nakłonić policjanta, aby ten zwrócił mu zatrzymane prawo jazdy, zmniejszył wynik badania i o wszystkim zapomniał.

Zaproponował w zamian 3 tys. koron duńskich. Kiedy policjant pouczył Andrzeja F., że jego propozycja jest niezgodna z prawem i popełnia on przestępstwo ten zaproponował o tysiąc koron więcej. W efekcie mężczyzna stwierdził, że przekaże 5 tys. koron (ok.2450zł), po czym wyjął plik banknotów i wręczył policjantowi, który od razu poinformował kierującego, że zostaje zatrzymany.

Mężczyzna stanął przed świnoujskim Sądem, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi policji. Sąd orzekł wobec Andrzeja F. karę grzywny w wysokości 2 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszając wykonanie kary na 3 lata.

Powrót na górę strony