Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za dilerami wiozącymi pół kg amfetaminy

Data publikacji 27.10.2008

Policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali forda mondeo, którego kierowca wyprzedzał na przejeździe kolejowym. Podczas ucieczki przed policyjnym radiowozem z okna auta został wyrzucony pakunek. Jak się okazało było w nim pół kilograma amfetaminy. 26-letni kierowca forda trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj około godz. 11.30 policjanci z chełmskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej forda modeno, po tym, jak jego kierowca wykonał manewr wyprzedzania na przejeździe kolejowym. Na widok radiowozu kierujący fordem przyśpieszył i zaczął uciekać.

Za nim ruszył w pościg policyjny radiowóz. W trakcie ucieczki, gdy początkowo uciekający pojazd oddalił się od radiowozu, pasażer w okolicy przydrożnego parkingu, wyrzucił przez okno zawinięty w kolorową reklamówkę pakunek. Mężczyźni sądząc, że policjanci tego faktu nie zauważyli, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów na ul. Chemicznej zwolnili a następnie zatrzymali samochód i poddali się kontroli drogowej.
Po wylegitymowaniu okazało się, że kierujący to 26-letni Krystian O., a pasażerem jest 22-letni Adam S. Gdy policjanci poinformowali pasażera, że trzeba będzie wrócić w okolicę parkingu i odszukać wyrzucony przez niego pakunek, ten rzucił się do ucieczki.

 

Policjanci w okolicy parkingu odnaleźli reklamówkę, w której znajdowały się trzy pakunki w kształcie kul owinięte bezbarwną taśmą samoprzylepną. Zawartość pakunków stanowił biały proszek. Użyty tester potwierdził, iż jest to amfetamina o wadze blisko pół kilograma o czarnorynkowej wartości ok. 26 tys. zł. Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Twierdził, że o pakunku nic nie wiedział.


Funkcjonariusze poszukują 22-latka, który ukrywa się przed Policją. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy kierujący rzeczywiście nie wiedział co przewoził jego pasażer.
 

Powrót na górę strony