Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci szkolą strażników miejskich

Data publikacji 28.10.2008

Policyjni specjaliści dw. z korupcją przez dwa dni szkolili 52 funkcjonariuszy warszawskiej straży miejskiej. Strażnicy zajmujący kierownicze stanowiska, jak i ci pełniący służbę na ulicach miasta wzięli udział w szkoleniu poświęconym problematyce zwalczania korupcji. Poznali podstawowy typy przestępstw korupcyjnych, metody ich zwalczania i zasady postępowania w przypadku propozycji korupcyjnych skierowanych do funkcjonariuszy.

Policjanci z wydziału dw. z korupcją KSP zajmują się gromadzeniem informacji dotyczących przestępstw korupcyjnych. Dzięki żmudnej i skrupulatnej pracy w ręce Policji już nie raz wpadali zarówno ci wręczający łapówki, jak i ci, co je dawali. Jednak praca funkcjonariuszy tego wydziału polega nie tylko na zwalczaniu tego rodzaju przestępczości, ale i na zapobieganiu jej. Dlatego właśnie swoją wiedzą dzielą się z innymi służbami administracji państwowej i samorządowej.

Tym razem podczas dwudniowego szkolenia policjanci zapoznawali strażników miejskich z obszarami, w których występuje zjawisko korupcji. Omawiali zachowania, które kwalifikowane są jako przestępstwa korupcyjne. Przedstawili też możliwość zastosowania kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej. Omówili również warunki, kiedy sprawca takiego przestępstwa nie ponosi odpowiedzialności karnej. Szczegółowo zostały zaprezentowane zasady zachowania w przypadku propozycji korupcyjnych kierowanych do funkcjonariuszy publicznych.
 

Powrót na górę strony