Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzewany o zabójstwo

Data publikacji 28.10.2008

Policjanci z komendy miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 72-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Kilka godzin po zdarzeniu ustalili tożsamość ofiary, a także co mężczyzna robił w ciągu ostatnich godzin swojego życia. Zatrzymali Kazimierza Sz., znajomego ofiary. Mężczyźni pili razem alkohol, a później się pokłócili. Dziś zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury.

Do zdarzenia doszło w nocy. Przed godziną 1:00 na ul. Kościuszki w Olsztynie dwóch świadków zauważyło mężczyznę, który przewrócił się na jezdnię. Okazało się, że był on ranny. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przewiozło pokrzywdzonego do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować.

Początkowo o okolicznościach tej sprawy nic nie było wiadomo. Pokrzywdzony nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Wczoraj rano, kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili jego tożsamość.

Pracując nad rozwiązaniem zagadki ugodzenia 55-latka nożem, kryminalni sprawdzili i przesłuchali osoby ze środowiska, w którym się obracał. Okazało się, że pokrzywdzony niedzielnego popołudnia pił alkohol ze swoim znajomym 72-latkiem z Olsztyna. Mężczyźni spotkali się w tym celu nie po raz pierwszy. Z ustaleń wynika, że trakcie libacji alkoholowej koledzy pokłócili się i wtedy sprawca chwycił za nóż i dźgnął nim 55-latka.

Ranny opuścił mieszkanie, doszedł do ul. Kościuszki i tam upadł.

Wczoraj po godzinie 17:00 podejrzewany o zabójstwo Kazimierz Sz. został zatrzymany. Do wyjaśnienia okoliczności przestępstwa do policyjnego aresztu trafiła także żona 72-latka. Policjanci w mieszkaniu zabezpieczyli ślady i kilka noży. Dziś będą wykonywane dalsze czynności w tym śledztwie. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury.

Jeżeli usłyszy zarzut zabójstwa to grozić mu będzie kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.
 

Powrót na górę strony