Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3-miesiące aresztu dla oszusta

Data publikacji 28.10.2008

Mężczyzna, który w ciągu dwóch lat wyłudził pożyczki, zaliczki i telefony komórkowe na łączną kwotę ponad 56 tys. zł, została aresztowany na 3 miesiące. Krzysztofa A. zatrzymali policjanci z Drawska Pomorskiego. Za dokonanie szeregu oszustw grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Drawska Pomorskiego zatrzymali Krzysztofa A., 46-letniego mieszkańca miasta, który w okresie od czerwca 2006r. do sierpnia br. dokonał 12 oszustw. W sumie mężczyzna wyłudził 5 pożyczek od osób prywatnych na łączną kwotę 48 000 zł. Ponadto w 6 przypadkach wyłudził zaliczki na zakup oferowanych przez siebie laptopów. Oczywiście do ostatecznej transakcji nigdy nie doszło a pokrzywdzeni stracili w wyniku przestępczej działalności oszusta blisko 6 450 zł. Krzysztof A. wyłudził również telefon komórkowy oraz usługi telekomunikacyjne na łączna kwotę ponad 3 300 zł.

Wczoraj sprawca w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim odbyła się sprawa, podczas której Krzysztof A. wysłuchał zarzutów oszustwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowaniu wobec sprawcy tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Krzysztofowi A. za dokonanie szeregu oszustw grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat
 

Powrót na górę strony