Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szli z paliwem do skradzionego auta

Data publikacji 28.10.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież samochodu oraz kilka innych włamań i kradzieży z samochodów na terenie Głogowa. Policjanci zatrzymali sprawców, gdy ci bojąc się podjechać na stację, wracali z paliwem do skradzionego samochodu. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, drugi dostał dozór policyjny.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Głogowie na jednej z ulic miasta zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży samochodu osobowego marki VW Golf. Dwaj mieszkańcy Głogowa w wieku 18 i 35 lat zostali zatrzymani gdy pieszo wracali ze stacji benzynowej niosąc paliwo do skradzionego samochodu zaparkowanego kilkadziesiąt metrów przed stacją. Jak ustalili policjanci sprawcy specjalnie nie podjeżdżali na stację paliw z obawy przed zatrzymaniem. Ponadto okazało się, że obaj mają na swoim koncie jeszcze kilka innych kradzieży radioodtwarzaczy samochodowych i usiłowań kradzieży, które wiązały się z uszkodzeniami samochodów. Czynów tych dokonali w okresie od sierpnia do października 2008 roku.

Za kradzież pojazdu oraz pozostałe przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 35-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na okres 3 miesięcy, a wobec 18-latka dozór policyjny.
 

Powrót na górę strony