Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 1,5 kilograma marihuany

Data publikacji 28.10.2008

1,5 kg marihuany wartości czarnorynkowej 30 tys. zł, telefon komórkowy w jednym z mieszkań przy ul. Stalowej zabezpieczyli kryminalni z warszawskiej Pragi Północ. Zatrzymali 43- letniego Marka K. i 45-letniego Wojciecha M. O lasach mężczyzn zadecyduje prokurator.

Policjanci z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Stalowej mogą być przechowywane narkotyki. Przygotowując się do potwierdzenia tej informacji, kryminalni wezwali do pomocy przewodnika z psem do tropienia narkotyków.

Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, właściciel mieszkania mimo próśb policjantów o wydanie rzeczy pochodzących z przestępstwa lub posiadanie, których jest zabronione, zaprzeczył, że takowe posiada. Już za chwilę policyjny pies udowodnił mu, że kłamie, znajdując w szafkach pokoju susz roślinny, wyglądem i zapachem przypominający marihuanę.

Policjanci zabezpieczyli niemal 1,5 kilograma marihuany, kilkadziesiąt sztuk nasion wyglądem przypominających konopie, telefon komórkowy oraz 100 złotych na poczet przyszłych kar.

Dwaj mężczyźni 43-letni Marek K. i 45-letni Wojciech M., trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj zajmą się nimi dochodzeniowcy. O ich dalszych losach zadecyduje prokurator.


 

Powrót na górę strony