Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał w paczce gekony tygrysie

Data publikacji 28.10.2008

­­­­W jednym z poznańskich oddziałów firmy kurierskiej w czasie segregowania przesyłek pracownik zauważył, że jeden z kartonów został uszkodzony. Natychmiast podjął decyzję o przepakowaniu paczki. Po otwarciu jej nie wierzył własnym oczom, gdy ujrzał dwie jaszczurki.

W firmie kurierskiej pracownik zauważył, że jedna z paczek jest uszkodzona. Mężczyzna podjął decyzję, że przesyłkę należy przepakować. Po otwarciu uszkodzonego kartonu pracownik zaniemówił z wrażenia. Okazało się, że wewnątrz znajdują się dwie jaszczurki. O znalezisku natychmiast zostało poinformowane kierownictwo firmy.

W związku z zaistniałą sytuacją niezwłocznie o zdarzeniu został poinformowany dyżurny Policji. Na miejsce został wysłany technik i dochodzeniowcy. Po zebraniu dokładnych informacji okazało się, że nadawca owej paczki wysłał tego samego dnia jeszcze pięć innych. Przesyłki te zostały już rozdysponowane kurierom, którzy zawieźli je do innych województw.

Na chwilę obecną wiadomo, że paczka która miała trafić do odbiorcy z okolic Łodzi również zawierała żywą zawartość. W kartonie znaleziony został gekon tygrysi. Zawartość przesyłek, które zostały wysłane do różnych miejsc w Polsce zostanie również sprawdzona.

Mężczyzna który nadał paczki złamał zarówno przepisy dotyczące przewozów w firmie kurierskiej jak i sposobu transportu zwierząt określonego ściśle w Ustawie o Ochronie Zwierząt. O sankcjach karnych zdecyduje Prokuratura.

Powrót na górę strony