Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali mieszkania "na domofon"

Data publikacji 29.10.2008

Policjanci z komisariatu V w Zabrzu zatrzymali trzech nastolatków, którzy działając tą samą metodą okradli w ostatnich tygodniach kilkanaście mieszkań. Do sukcesu z pewnością przyczyniły się również media i inne osoby, które przekazały apele funkcjonariuszy ostrzegające mieszkańców przed metodami złodziei.

Na przełomie października i listopada policjantów z Zabrza zaniepokoiły nasilające się kradzieże mieszkaniowe. Sprawcy działali zawsze w podobny sposób. Zablokowany przycisk domofonu powodował, że lokatorzy wychodzili przed klatkę sprawdzić, co jest powodem włączonego na stałe dzwonka. Najczęściej wybiegając zdenerwowani na chwilę nie pamiętali o zamknięciu drzwi. Na taki moment tylko czekał jeden ze złodziei obserwujący z półpiętra mieszkanie. Szybkie przeszukanie najczęściej ograniczało się do przedpokoju, gdzie domownicy z reguły pozostawiali torebki, ubrania z portfelami i inne cenne przedmioty noszone na co dzień.

W ten sposób złodziejska szajka okradła 11 mieszkań, a kilkanaście dalszych usiłowała. Policjanci z komisariatu w Rokitnicy skupili swoje wysiłki na jak najszybszym zatrzymaniu sprawców. Działania operacyjne i przekazywane przez media oraz inne instytucje apele przyniosły rezultat.

Funkcjonariusze zatrzymali w sumie trzech miejscowych gimnazjalistów w wieku od 15 do 18 lat. Wszyscy są doskonale znani zabrzańskim stróżom prawa. Dwóch pełnoletnich złodziei stanie dzisiaj przed prokuratorem, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

 

Powrót na górę strony