Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diagności fałszowali wpisy

Data publikacji 29.10.2008

Policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch diagnostów, którzy fałszowali wpisy dotyczące badania technicznego pojazdów. Postawione do tej pory zarzuty dotyczą pierwszych 9 przypadków z kwietnia i maja 2008 roku. W tym czasie 35-latek i 53-latek pracując jako diagności w stacji na terenie Koluszek przyjmowali łapówki w zamian z poświadczenie nieprawdy w dowodach rejestracyjnych.

Mężczyźni nie przeprowadzali badań diagnostycznych, a w dokumentach samochodów potwierdzali fakt sprawności technicznej. Najczęściej nie widzieli nawet aut. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj trwają przesłuchania 8 osób, które wykorzystały taką "przychylność" diagnostów. Im także zostaną przedstawione zarzuty. Policjanci ustalają wszystkich nieuczciwych klientów stacji diagnostycznej. Sprawa jest rozwojowa.

Przypominamy, że w KWP w Łodzi działa telefon zaufania: (0-42) 659-55-44 i email:korupcja@lodzka.policja.gov.pl. Osoby, które wręczyły korzyść majątkową lub osobistą i zawiadomiły o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw nie podlegają karze! (art.229 § 6 Kodeksu Karnego). Wszystkie osoby, które mają informacje na temat konkretnych przypadków tego zjawiska prosimy o kontakt. Każda informacja zostanie wnikliwie sprawdzona.

Powrót na górę strony