Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogło dojść do katastrofy

Data publikacji 29.10.2008

Wczoraj jeden z pociągów, przejeżdżając przez m. Pogorzelice został obrzucony kamieniami. W ekspres relacji Warszawa – Kołobrzeg trafiły dwa kamienie wybijając szybę w lokomotywie. Odłamki szkła raniły maszynistę. Dwaj chłopcy - 11-to i 16-latek omal nie doprowadzili do katastrofy kolejowej.

Wczoraj tuż przed 18.00 ekspres relacji Warszawa – Kołobrzeg, przejeżdżając przez m. Pogorzelice został obrzucony z wiaduktu kamieniami. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Po opatrzeniu został zwolniony i pociąg mógł kontynuować podróż. Na czas jego pobytu w szpitalu trasa kolejowa do Słupska była zablokowana.

Sprawcy widząc, co zrobili szybko uciekli z miejsca wypadku. Policjanci natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Do akcji włączyli się funkcjonariusze lęborskiej drogówki oraz sekcji dochodzeniowej i kryminalnej.

W ciągu niecałej godziny policjanci ustalili personalia sprawców. Okazało się, że to dwoje nieletnich mieszkańców gminy Nowa Wieś, w wieku 11 i 16 lat.

Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie nieletnich.

Powrót na górę strony