Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła alkohol z 16-letnim synem

Data publikacji 30.10.2008

16 latek trafił do szpital z objawami zatrucia alkoholowego, miał we krwi blisko 1,5 promila. Matka chłopca i jej przyjaciel odpowiedzą za udostępnienie alkoholu nieletniemu. O całej sprawię Policje poinformował ojciec chłopaka.

Oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim otrzymał informację od Piotra S., że jego nieletni syn pije alkohol razem ze swoją matką i jej przyjacielem. Policjanci, którzy udali się na miejsce, w mieszkaniu zastali matkę chłopca 33-letnią Teresę S. i jej kolegę 32-letniego Arkadiusza T., którzy siedzieli przy stole i pili alkohol. W pokoju obok na tapczanie leżał nieprzytomny chłopiec. Policjanci wezwali lekarza, który podjął decyzje o przewiezieniu chłopca do szpitala.

Matka i jej przyjaciel przyznali, że razem ze swoim synem wypili 2 litry wódki. Policjanci przebadali ich na zawartość alkoholu w organizmie, obydwoje mieli ponad 2 promile alkoholu we krwi. Matka chłopca była w stanie silnego upojenia alkoholowego, w trakcie interwencji zemdlała i lekarz udzielał jej pomocy.
Matce i jej przyjacielowi za udostępnienie alkoholu nieletniemu zostanie przedstawiony zarzut z art. 43 Ustawy o Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. W przypadku potwierdzenia, że taka sytuacja miała miejsce częściej i nie by ł to jednorazowy wyskok matce grozi również kara za rozpijanie nieletniego z art. 208 KK zagrożone karą do 2 lat pozbawiania wolności.
 

Powrót na górę strony