Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany towar za 80 tys. zł

Data publikacji 31.10.2008

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali towar pochodzący z kradzieży. Włamanie zaplanował i zrealizował zatrzymany przez policję 2 tygodnie temu ochroniarz, 38-letni Sławomir S. ps. "Łysy". Podczas akcji odzyskano ponad 10 tys. damskich swetrów i bluzek. Wartość odzyskanego towaru właściciel oszacował na kwotę 80 tys. zł.

Wczorajsze zatrzymanie 43-letniego Adama S., 36- letniego Krzysztofa P., i 36- letniego Krzysztofa G., ma związek z zatrzymanym 2 tygodnie temu Sławomirem R., ps. "Łysy". Mężczyzna zatrudnił się jako ochroniarz w jednej z firm na terenie Lesznowoli, gdzie pracował zaledwie 2 dni. Zaplanował włamanie i dokonał kradzieży towaru na sumę ok. 250.000 zł. Policjanci zatrzymali "Łysego", ale skradzionego towaru wówczas nie odzyskali.

Funkcjonariusze z sekcji kryminalnej podjęli intensywną pracę operacyjną, w wyniku której wytypowali osoby, które mogą mieć związek z tą kradzieżą. Udało im się też ustalić miejsce, gdzie ma dojść do sprzedaży części skradzionej odzieży.

Policjanci przygotowali zasadzkę. Kiedy w wyznaczonym miejscu zauważyli pojazd, którym miała być przewożona kradziona odzież przystąpili do działania. Przestępcy, kiedy zorientowali się, że wpadli w policyjną zasadzkę próbowali uciekać. Jednak samochodem ciężarowym z dużym obciążeniem nie mieli większych szans na ucieczkę. Błyskawiczna akcja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn.

Policjanci ustalają teraz, czy zatrzymani Adam S., Krzysztof P., i Krzysztof G., pośredniczyli tylko w sprzedaży kradzionego towaru, czy też brali czynny udział w kradzieży wspólnie z zatrzymanym wcześniej Sławomirem S. W tej sprawie funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Właściciel odzyskanego towaru oszacował jego wartość na sumę 80.000 zł.
 

 

Powrót na górę strony