Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 1 kg amfetaminy

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci ze Sławna zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w samochodzie wiózł ponad kilogram amfetaminy. Nie zatrzymał się on do kontroli drogowej i po krótkim pościgu auto zostało zatrzymane. Wtedy też policjanci znaleźli przewożone narkotyki. Za posiadanie znaczącej ilości narkotyków grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W Warszkowie sławieńscy policjanci z ruchu drogowego zauważyli jadący w kierunku Koszalina samochód osobowy audi A6, którego kierowca i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

Jednak kierowca nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast udali się za odjeżdżającym autem. Wezwali drogą radiową posiłki. Po kilku minutach przy wsparciu drugiego radiowozu zatrzymano uciekające audi. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn.

Podczas sprawdzania dokumentów policjanci zauważyli leżący pod siedzeniem pakunek. Na pytanie co to jest, żaden z nich nie umiał sensownie odpowiedzieć, a na twarzach pojawiło się zdenerwowanie. Jeden z pasażerów – Piotr G. lat 36 przyznał, że jest to amfetamina i że jest jego własnością a właściwie, że wiezie ją dla bliżej nie znanej mu osoby.

Samochód sprawdzono także pod względem legalności pochodzenia. Podczas kontroli policjanci odnaleźli ślady mogące świadczyć o przerobieniu numerów seryjnych nadwozia.

Całą trójkę zatrzymano; Piotrowi G. przedstawiono zarzut posiadania amfetaminy, został on przesłuchany i zostanie skierowany wniosek do prokuratury rejonowej w Sławnie o wystąpienie do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 5. lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.
 

Film Przewoził ponad 1 kg amfetaminy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Przewoził ponad 1 kg amfetaminy (format flv - rozmiar 943.23 KB)

Powrót na górę strony