Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania śląskich pseudokibiców

Data publikacji 31.10.2008

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez komendanta miejskiego Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze z Jaworzna zatrzymali trzech kolejnych mężczyzn podejrzanych o udział w "zadymie" na stadionie GKS-u Katowice. Wszyscy pseudokibice, którzy są mieszkańcami Jaworzna, zostali zidentyfikowani na podstawie zapisów kamer stadionowego monitoringu i materiałów policyjnych grup monitorujących.

W trakcie meczu piłkarskiego GKS Katowice – GKS Jastrzębie kibice katowickiej drużyny odpalili na trybunach kilkadziesiąt rac powodując zadymienie stadionu. Jeden z sędziów został uderzony w głowę rolką serpentyny rzuconą z trybun. Mecz został przerwany. W tym czasie grupa kilkudziesięciu pseudokibiców z Katowic zaatakowała służby porządkowe organizatora, który poprosił o interwencję policjantów. W celu przywrócenia ładu i porządku interweniujący policjanci użyli armatki wodnej i oddali kilkadziesiąt strzałów ostrzegawczych z broni gładkolufowej. Agresywni chuligani widząc zdecydowaną akcję sił policyjnych uciekli na sektory. Zatrzymano trzy osoby: dwóch mieszkańców Jastrzębia Zdroju w wieku 17 i 20 lat, którzy przeskoczyli przez ogrodzenie i odpowiadać będą za niedostosowanie się do poleceń pracowników ochrony - grożą im grzywny w kwocie co najmniej 1000 złotych oraz 32-letniego mieszkańca Katowic, który brał czynny udział w zbiegowisku i wraz z innymi osobami zaatakował pracowników ochron y- grozi mu 3-letni pobyt w więzieniu. Mecz nie został wznowiony.

Funkcjonariusze po przeanalizowaniu nagrań monitoringu oraz nagrań wykonanych przez policyjne zespoły monitorujące ustalili dane personalne trzech mieszkańców Jaworzna, którzy brali udział w zadymie. Wczoraj podczas wspólnej akcji policjanci z Katowic i Jaworzna zatrzymali dwóch chuliganów. Trzeci, wiedząc, że jest poszukiwany sam zgłosił się do komendy miejskiej Policji w Katowicach. Wszyscy podejrzani, którzy mają 22,25 i 27 lat przyznali się do czynnego udziału w zbiegowisku i zaatakowania pracowników ochrony i po złożeniu wyczerpujących wyjaśnień dobrowolnie poddali karze.

Dwóch z nich dostało kary jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym okresem jej zawieszenia na dwa lata, trzeci dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Wszyscy będą musieli zapłacić grzywny w kwocie od 1000 do 2000 złotych. Policjanci zajmujący się sprawą planują kolejne zatrzymania.
 

 

Powrót na górę strony